“Săptămâna legumelor si fructelor donate” din cadrul Strategiei Naționale de Actiune Comunitara (SNAC) – 10.11.2022

Document

110 elevi voluntari, împreună cu 25 de cadre didactice de la Colegiul Tehnic “Valeriu D. Cotea” Focșani au donat fructe și legume in cadrul campaniei sociale “Săptămâna legumelor si fructelor donate”. Darurile toamnei au fost oferite cu drag in cadrul Strategiei Naționale de Actiune Comunitara elevilor beneficiari din clasele a-VII-a si a-VI-a de la CSEI “Elena Doamna” din Focșani, coordonat de către dna Director Cherciu Ioana și Coordonator școlar SNAC, Director adjunct, doamna prof. Bernovici Petronela. Profesorii diriginti ai celor doua clase de gimnaziu sunt doamnele Badea Steluța si Brânză Viorica. De asemenea, elevii voluntari ai Colegiului nostru au continuat campania de daruire catre beneficiarii Asociației “Sf. Sofia – Credință, nădejde și dragoste” din com. Bolotesti, jud. Vrancea, condusă de către Parintele Marian Tudor. Activitatea a fost coordonata de către Director, prof. Coman Nicolaie, Coordonator școlar SNAC, prof. Bărculescu Marilena, Consilier educativ, prof. Dragomir Nicuta. Din partea Colegiului Tehnic “Valeriu D. Cotea” au participat următorii profesori voluntari: Sacalus Oana, Arvinte Daniela, Mocanu Larisa, Micu Elena, Sacalus Ionica, Crăciun Elena, Diniță Ticuta, Druta Daniela, Avram Luminița, Facina Liliana, Neagu Luminița, Bozbici Sorin, Enoiu Cristina, Popa Valentina, Harabor Silvia, Harabor Larisa, Croitoru Marga, Bacău Hristea, Rogoz Dumitru, Oprea Carmen, Ivașcu Mirela, Rogojinaru Mariana. Mulțumim frumos tuturor celor implicați în aceasta campanie! 10 noiembrie 2022

Scroll to Top